| Part Number | 10220-6212 PC |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Quantity in stock | 136490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn SCSI RCP 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole 20 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector SCSI |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 10220-6212 PC |
| Datasheet download |
| Part Number | 10220-6212 PC |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Gold |
| Max Processing Temp | 260 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Ports | 1 |
| Product Dimensions | 33.4 x 9.1 x 11 mm |
| Housing Material | Zinc Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Termination Method | Solder |
| Type | SCSI |
| Mounting | Through Hole |
| Gender | RCP |
| Body Orientation | Straight |
| Product Depth | 9.1 mm |
| Product Height | 11 mm |
| Product Length | 33.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-10220-6212 PC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
3M | Conn SCSI PL 36 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole 36 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 10136-5212PC.pdf |
|
Amphenol | Conn MINI-SAS PL 36 POS 0.8mm Solder ST Thru-Hole 36 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for G40MV36D11AEU.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SATA RCP 15Power 7Signal POS Solder RA SMD 22 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 10029364-001LF.pdf |
|
TE Connectivity | Conn SCSI PL 68 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount 68 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 5749111-6.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SAS RCP 15Power 14Signal POS 1.27mm 0.8mm Solder RA SMD 29 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10124274-001TRLF.pdf |
|
3M | 3M MINI D RIBBON (MDR) CONNECTORS - |
|
Molex | Conn Combo SATA RCP 15Power 7Signal POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 22 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0473622000.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn MINI-SAS RCP 36 POS 0.75mm Press Fit RA Thru-Hole 72 Terminal 2 Port Download PDF datasheet for 10112633-121LF.pdf |
|
Molex | Conn SATA PL 7 POS Solder ST Thru-Hole 7 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0674910020.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn SAS RCP 15Power 14Signal POS 1.27mm 0.8mm Solder ST SMD 29 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10120998-001C-TRLF.pdf |